قابل توجه فعالان اقتصادي:تعطيلات عيد فطر چند روز است؟

http://khabarpardaz.com/view-15535.html

به گزارش تسنيم به نقل از افكار نيوز، با توجه به افزايش دوروزه تعطيلي عيد سعيد فطر،شهروندان ومسلمانان روزه داركشورمان درصدد گراميداشت اين روز بزرگ وعزيز هستندوبه همين خاطر باتوجه به تقارن روزهاي پاياني ماه مبارك رمضان با پنجشنبه وجمعه ،اين سوال دراذهان عموم شكل گرفته است كه تعطيلات عيد فطر درچه روزهايي است ؟

بنابه اين گزارش ،با موافقت مجلس با مصوبه دولت درسال ۱۳۹۰مبني بر “افزايش تعطيلي عيد سعيدفطر ” تعطيلي عيد فطر از يك روز به دو روز افزايش يافت اما با توجه به تلاقي اول شوال با پنج‌شنبه و يا جمعه در سال جاري، بايد ديد تعطيلات چند روزه خواهد بود؟

گزارش ها حاكيست،”محمود احمدي‌نژاد” رييس‌جمهور دولت دهم “لايحه افزايش تعطيلي عيد سعيدفطر ” را كه در جلسه يكشنبه مورخ ‌٩/ ‌٥/ ‌١٣٩٠با قيد يك فوريت به تصويب هيات وزيران رسيده بود را طي تشريفات قانوني تقديم مجلس كرد.

بر اساس اين لايحه كه به منظور بهره‌گيري بيشتر از بركات و فيوضات معنوي بزرگترين عيد مسلمانان و بزرگداشت اين عيد اسلامي به تصويب هيات دولت رسيده است؛ تعطيلي عيد سعيد فطر به ‌٢ روز افزايش مي‌يابد و در صورت تقارن روز دوم شوال با تعطيلات رسمي يا هفتگي، روز بعد از تعطيلات، تعطيل خواهد بود.

لايحه يك ماده‌اي افزايش تعطيلي عيد فطر، در جلسه علني مجلس شوراي اسلامي در شهريورماه ۱۳۹۰ با ۱۴۳ راي موافق در برابر ۲۴ راي مخالف و ۷ راي ممتنع ۲۰۲ نماينده حاضر در جلسه تصويب و به تائيد شوراي نگهبان رسيد.

به موجب اين قانون كه توسط “علي لاريجاني” رئيس مجلس براي اجرا به رئيس جمهوري ابلاغ شد، تعطيلي عيد فطر از يك روز به دو روز افزايش يافت.

*قانون افزايش تعطيلي عيد سعيد فطر

ماده واحده ـ عبارت «عيد فطر» در ماده (۱) لايحه قانوني تعيين تعطيلات رسمي كشور مصوب ۸/۴/۱۳۵۹ شوراي انقلاب به عبارت «عيد سعيد فطر دو روز (اول و دوم شوال)» اصلاح مي‌شود.

اين قانون از تاريخ تصويب لازم‌الاجراء است.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علني روز يكشنبه مورخ ۶ شهريور ماه يك‌هزار و سيصد و نود مجلس شوراي اسلامي تصويب و در تاريخ ۷/۶/۱۳۹۰ به تأييد شوراي نگهبان رسيد.

بر اساس اين گزارش و با توجه به قانون مصوب مجلس شوراي اسلامي؛ در صورت تقارن عيد سعيد فطر با روز پنج‌شنبه (۱۷ مردادماه) تعطيلات عيد با پنج‌شنبه و جمعه تقارن دارد اما در صورت رويت ماه شوال در پنج‌شنبه شب روزهاي جمعه و شنبه (۱۸ و ۱۹ مردادماه) تعطيل خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید