۴ نفر متقاضی خرید نفت بورسی/ واریز مبلغ تمدید شد

فریبا اخوان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین خبرها از عرضه نفت خام در بورس انرژی که قرار است امروز انجام شود، گفت: فعلا چهار نفر برای خرید نفت از بورس اعلام آمادگی کرده‌اند و همچنان افراد فرصت دارند برای خرید نفت از بورس انرژی اقدام کنند.

وی در پاسخ به اینکه متقاضیان تا چه ساعتی می‌توانند ۱۰ درصد از مبلغ خرید را به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز کنند؟ اظها کرد: قرار بر این بود که تا ساعت ۱۲ این کار صورت گیرد اما دو ساعت به زمان این اقدام اضافه شده است و متقاضیان می‌توانند تا ساعت ۱۴ نسبت به واریز ۱۰ درصد از وجه اقدام کنند و وارد رقابت برای خرید نفت خام سبک شوند.

اخوان در پاسخ به این که آیا چهار نفری که اعلام آمادگی کرده‌اند ۱۰ درصد از مبلغ تقاضا را به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز کرده‌اند؟ گفت: این متقاضیان فعلا مبلغی واریز نکرده‌اند و تا زمانی که مبلغی واریز نکنند، نمی‌توانند برای خرید نفت خام از بورس رقابت کنند.

به گزارش ایسنا، امروز یک میلیون بشکه نفت خام برای اولین بار در بورس انرژی عرضه می‌شود. این معامله در ساعت ۱۴ صورت می‌پذیرد و متقاصیان باید ۱۰ درصد از مبالغ نفتی که تقاضا کرده‌اند را به حساب شرکت سپرده‌گذاری واریز کنند تا بتوانند در این عرصه رقابت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید